Lista aktualności Lista aktualności

Szkolenie strzeleckie dla Straży Leśnej z RDLP w Lublinie

W dniu 27 czerwca 2018 roku na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Kumowej Dolinie na terenie Nadleśnictwa Chełm odbyło się szkolenie strzeleckie dla pracowników Straży Leśnej z RDLP w Lublinie. W zajęciach strzeleckich uczestniczyło ok 60 uczestników. Dodatkowo w trakcie szkolenia zorganizowano II Regionalny Turniej Straży Leśnej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Turniej został podzielony na klasyfikację indywidualną, drużynową i specjalną.

Na wstępie prowadzący i instruktorzy strzelectwa sportowego zapoznali uczestników  z zasadami bezpieczeństwa i regulaminem strzelnicy. Dopiero po tej części teoretycznej strażnicy przystąpili do części praktycznej. Na początku odbyło się strzelanie statyczne, w którym każdy ze szkolenia musiał osiągnąć określoną liczbę punktów, aby zakończyć szkolenie z wynikiem pozytywnym. Kolejny etap był już punktowany do rywalizacji i rozpoczął się strzelaniem statycznym z dużego dystansu i kolejne strzelanie dynamiczne do popperów.

Szkolenie odbyło się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Każdy był usatysfakcjonowany z własnych osiągnięć i zaliczenia szkolenia z wynikiem pozytywnym, co świadczy o tym otrzymanie „certyfikatu” o ukończenia kursu przez Strażników. Również my jesteśmy bardzo dumni z naszych Strażników, którzy dumnie mogli stanąć na podium. W klasyfikacji drużynowej nasza Straż Leśna zdobyła II miejsce, a Pan Marek Dziaduszyński osiągnął I miejsce w klasyfikacji specjalnej i II miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Zwycięzcy zostali obdarowani pucharami ufundowanymi przez Dyrektora RDLP w Lublinie Jerzego Sądla oraz dyplomami i drobnymi upominkami przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Chełm Krzysztofa Dźwierzyńskiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Krasnystaw Waldemara Czajka, Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudnik Ireneusza Hołodniak oraz głównego specjalistę SL ds. Straży Leśnej Jerzego Reji.