Lista aktualności Lista aktualności

BIEGIEM PRZYWITALI JESIEŃ

Pod hasłem „I BIEG W BARWACH JESIENI W DOLINIE LEPITUCHY” uczniowie wszystkich szkół z terenu Gminy Sawin przywitali jesień. Impreza miała charakter edukacyjno-sportowy.

Bieg zorganizowano w trzech kategoriach wiekowych: kl. IV- V, kl. VI-VII (Szkoła Podstawowa) na dystansie 1200m oraz kl. II-III (Gimnazjum) na dystansie 2000 m. Trasa przebiegała po ścieżce edukacyjnej „W Dolinie Lepituchy”, w Leśnictwie Borek , Gmina Sawin. Rywalizacja przebiegała w sportowym duchu i wesołej atmosferze.  W biegu wzięło udział około 300 osób we wszystkich kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali statuetki, a wszyscy uczestnicy okolicznościowe znaczki. Gdy opadły sportowe emocje, kalorie uzupełniono pieczoną kiełbaską, a część artystyczną zaprezentowała grupa taneczna z GOK w Sawinie. Młodzież pełna radości i uśmiechu obiecała, że pobiegnie również za rok.
Bieg został zorganizowany w ramach współpracy Nadleśnictwa Chełm z Związkiem Leśników Polskich RP, Zespołem Szkół w Sawinie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sawinie. Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do lasu!